Політика наближена до реалій та з відтінком іронії

Моє фото
Дудченко Оксана Олександрівна народилася 05 лютого 1979 року. Закінчила Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка. – історик, вчитель історії. Педагогічне кредо: Лише після невтомної праці виявиться талант. Народна мудрістьЖиттєве кредо: Щоб здивуватись, потрібна мить, а щоб зробити дивовижну річ, потрібні роки терпіння й наполегливої праці. Д. Гельвецій

четвер, 24 травня 2018 р.

Зі святом останнього дзвоника

Вітаю випускників, учнів та колег із святом останнього дзвоника! Для випускників цей останній дзвоник буде трошки сумним, тому що він сповістить про розставання з дитинством і про те, що вже завтра настане доросле життя. 
Я дуже хочу, щоб всі молоді люди вступили до тих навчальних закладів, які вони для себе обрали, отримали гарну сучасну освіту і улюблену професію. Впевнена, що всі ми - батьки та вчителі - пишатимемося вашими досягненнями.

вівторок, 1 травня 2018 р.

Порадник для вчителя

ПОРАДНИК ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

      Посібник "НУШ. Порадник для вчителя"  http://newschool78.blogspot.com/2018/01/blog-post_4.html   містить теми, які охоплюють основні питання НУШ: знайомство з новим Державним стандартом і модельною навчальною програмою,
1
КЛЮЧОВІ ЗМІНИ В ОНОВЛЕНИХ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМАХ 5-9 КЛАСІВ
за результатами обговорення на платформі EdEra та на предметних робочих групах
На виконання Наказів Міністерства освіти і науки України № 52 від 13 січня 2017 р. № 201 від 10 лютого 2017 р.

Закон про освіту

середа, 28 березня 2018 р.

Писанкове різнобарв’я

28 березня 2018 року на базі Чемеровецького Будинку школярів відбувся майстер-клас для педагогів-організаторів та вчителів трудового навчання «Писанкове різнобарв’я».








середа, 21 березня 2018 р.

Аналіз досягнень очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів

Для аналізу досягнень очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів обрала 9 клас, проект «Вироби у етнічному стилі», 16 годин. Об’єкт проектно-технологічної діяльності учнів – краватка-метелик. Основна технологія – «Технологія виготовлення швейних виробів машинним способом», додаткові – «Технологія виготовлення швейних виробів ручним способом», «Технологія вишитих виробів».
Під час виконання проекту, зверталась увага на формування в учнів знань з знаннєвого, діяльнісного та ціннісного компонентів, дотримання основних вимог до проекту, що і дозволило досягнути очікуваних результатів, передбачених програмою: 
1. Виконання техніко-технологічної документації: обґрунтували вибір теми проекту; ознайомилися з історією та видами краваток; створили банк ідей виробів-аналогів та проаналізували їх; розробили вимоги до краватки-метелика; розробили ескіз, креслення та опис метелика.
2. Поєднання різних технологій обробки конструкційних матеріалів: повторили будову тканини, види переплетень, основні властивості волокон рослинного походження та вплив цих факторів на вибір технологій (основної та додаткових) обробки краватки-метелика; будову та принципи дії, інструментів та обладнання для обробки конструкційних матеріалів. На основі повторення та нових знань, обрали матеріали, інструменти та обладнання для виготовлення краватки-метелика. 
Розглянули питання застосування автоматичних пристроїв у технологічних процесах, побуті. Під час перегляду відеороликів на уроках про виготовлення одягу в етнічному стилі, учні ознайомитися з принципом роботи вишивальних машин-автоматів та визначили переваги та недоліки застосування автоматичних пристроїв у технологічних процесах виготовлення одягу. 
3. Використання основ наук (міжпредметні зв’язки): В процесі виконання виробу учні застосовували знання з образотворчого мистецтва (підбір кольорової гами, виконання ескізу),  математики (розрахунок необхідної кількості матеріалів, собівартості виробу). 
4. Застосування ІКТ: для створення банку ідей були використані пошукові системи Інтернету. 
5. Соціальна значущість: ідея виготовлення краватки-метелика була схвалена батьками учнів (опитування). Маю надію, що на свято завершення навчального року краватки-метелики, зроблені власними руками учнів, будуть гарним аксесуаром і, можливо, ми започаткуємо нову традицію в нашій школі. 
Для реалізації завдань наскрізних змістових ліній було зроблено наступне: 
• «Здоров’я і безпека» - під час виконання проекту учні дотримувалися правил безпечної праці та організації робочого місця, санітарно-гігієнічних вимог. Особливу увагу звертали на профілактику збереження зору. Вишивка хрестиком, і робота за комп’ютером вимагають значного напруження зору, тому дотримання режимів роботи та виконання спеціальних вправ для зняття втоми очей є обов’язковою умовою роботи в школі і вдома. 
• «Підприємливість та фінансова грамотність». На етапі проекту «Добір матеріалів та інструментів» учні  запропонували разом закупити тканину для вишивання та нитки відповідних кольорів, тому що так буде дешевше. 
По закінченні проекту відбулась презентація готових виробів з демонстрацією та рекламою наших метеликів. Під час презентації у учнів виникла ідея використання вишитих метеликів не тільки як краватки, а й прикраси для волосся, якщо метелик закріпити на обручі для волосся. 
Зрозуміло, що роботи було виконано на різному рівні, різної якості, але в основному учні  закінчили проект вчасно та були задоволені результатами власної проектної діяльності. Декілька учениць через поважні причини відстали від графіку виконання, але після зимових канікул продемонстрували готові проекти. В цілому, я задоволена роботою моїх учнів, хоча були деякі проблеми та ускладнення. Але хто не працює, той не помиляється. 
Всім колегам бажаю творчих успіхів, плідної праці, вдячних учнів та міцного здоров’я!




Нова програма - нові виклики

Давня мудрість говорить: «Хто стоїть на місці, той відстає». А хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому й полягає основна місія сучасного вчителя.
З трудового навчання та технологій працюю над проблемою: «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання засобами проектної діяльності».
Життєве кредо: «Любити життя і цінувати кожну його хвилину. Нести радість. У книгах шукати істину, у людях – мудрість».
Педагогічне кредо: «Навчаючи інших, вчитись самій. В житті все робити з любов’ю. За кожний мій вчинок, щоб діти могли згадати мене добрим словом».
Нова програма - нові виклики, але для творчої людини такі виклики тільки створюють можливості розкрити нові грані таланту. Чим складніше завдання, тим цікавіше його виконувати, тим більш, що творчість вчителя зараз майже необмежена, оскільки програма доволі гнучка.

Об'ємна м'яка іграшка

З учнями 6 класу завершили проект: "Об'ємна м'яка іграшка". На проект виділено 10 годин


Круглий стіл вчителів трудового навчання

21.03.2018 на базі    Чемеровецького  НВК №1 проведено круглий стіл вчителів трудового навчання  «Проектна діяльність як провідний засіб розвитку і навчання учнів». Методист Тетяна Степанівна разом з  вчителям обговорили реалізовані проекти учнями 5-9 класів, настільки вдалося виконати проекти за оновленою навчальною програмою, які труднощі виникали при реалізації проектів. Вчителі презентували практичну проектну діяльність учнів. Із всіх реалізованих творчих проектів створили навчально-методичний посібник «Проектна діяльність  як провідний засіб розвитку і навчання учнів». 
Для аналізу досягнень очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів я обрала 9 клас, проект «Вироби у етнічному стилі», 16 годин. Об’єкт проектно-технологічної діяльності учнів – краватка-метелик. Основна технологія – «Технологія виготовлення швейних виробів машинним способом», додаткові – «Технологія виготовлення швейних виробів ручним способом», «Технологія вишитих виробів».
Під час виконання проекту, зверталась увага на формування в учнів знань з знаннєвого, діяльнісного та ціннісного компонентів, дотримання основних вимог до проекту, що і дозволило досягнути очікуваних результатів, передбачених програмою.



неділя, 11 березня 2018 р.

Створюємо родовідне дерево...

Чи знаєте ви, ким були ваші предки? Як їх звали, яка доля їх спіткала? Якщо прямо зараз попросити вас заповнити генеалогічне дерево, скільки поколінь ви згадаєте?
Практика показує, що 90% людей насилу згадують імена своїх прабабусь і прадідусів, і, на жаль, мало що можуть сказати про їхнє життя. А адже в ідеалі людина повинна знати своїх предків до сьомого коліна!
Не дарма слово «сім’я» складається з двох складових: «Сім» і «Я». Традиція знати і шанувати своїх предків була добре відома попереднім поколінням і зовсім забута в наш час.
Ми втратили розуміння, навіщо це потрібно і для чого, а тому зовсім перестали цікавитися своїм корінням. Але ж від цього залежить наше життя! Не дарма пам’ять роду заносять саме в родове дерево. Стовбур дерева символізує нас самих, листя — це наші діти, а коріння — предки.
А тепер уявіть, що ви виростили велике і здорове потомство і ваше дерево виглядає сильним і могутнім. Але про предків ви майже нічого не знаєте і ніколи не цікавилися. Які корені будуть у такого дерева? Слабкі, маленькі, мляві. У разі налетів ураган вони не зможуть утримати дерево в землі, захистити його від негоди. Точно так відбувається і в житті.
Якщо людина не цікавиться минулим і навіть не розуміє, навіщо йому потрібно знати своїх предків, то він позбавляється допомоги і підтримки роду, сили, яка іноді рятує цілі життя! Але просто знати — цього мало. Якщо у людини в житті склалися погані відносини з батьками, бабусями і дідусями, саме на цьому місці блокується надходження родової енергії.
Образи, злість, ненависть не тільки перешкоджають підживлення сили роду, а й трансформує цю силу в негативну і руйнує. Напевно ви чули про родові прокльони? Тому так важливо налагодити відносини з рідними людьми, якщо вони ще живі або пробачити їх, якщо вони помepли. Але це не єдина причина, чому потрібно знати своїх предків і підтримувати з ними добрі стосунки (навіть якщо вони помepли, думаючи про них добре, ми налагоджуємо родовий канал, по якому вони підживлюють нас енергією).
Сім поколінь людини символізують його сім енергетичних центрів — чакр. Кожне покоління формує в нашому житті певні аспекти:
Перше покоління (я).
Друге покоління (батьки — 2 чол.) — Формують тіло, здоров’я, передають сімейні сценарії.
Третє покоління (бабусі і дідусі — 4 чол.) — Відповідають за інтелект, здібності, таланти.
Четверте покоління (прабабусі і прадідусі — 8 чол.) — Хранителі гармонії, радості в житті і матеріального благополуччя.
П’яте покоління (батьки прадідів — 16 чол.) — Відповідають за безпеку в життя.
Шосте покоління (діди прадідів — 32 чол.) — Забезпечують зв’язок з традиціями. 32 людини шостого покоління символізують 32 зуба, де кожен зуб пов’язаний з кожним предком. Якщо у вас є проблемні зуби, варто налагодити відносини з предками, відмолити їх.
Сьоме покоління (прадіди прадідів — 64 чол.) — Відповідають за країну, місто, будинок, в якому ми живемо.
Якщо 64 людини розібрати по цифрам, то ось що виходить: 6 + 4 = 10 -˃ 1 + 0 = 1 — Знову перше покоління.

понеділок, 5 березня 2018 р.

Екологічний проект Здай батарейку - збережи життя

Мета проекту: провести роботу за змістовою лінією «Екологічна безпека та сталий розвиток»  з учнями Красноставської ЗОШ І-ІІІ ступенів  щодо загрозливої екологічної ситуації, яка виникла на нашій планеті в результаті недбалого ставлення людей до утилізації відходів. 

Звернути увагу учнів на шкідливість відпрацьованих елементів живлення на сміттєзвалищах.
Донести до них всю небезпеку та надати поради з цього питання.
Керівник проекту Дудченко Оксана вчитель трудового навчання

Учениці 10 класу Запоточна Богдана та Натальська Світлана розпочали роботу над проектом та поставили перед собою такі завдання:
    Розробити і розповсюдити буклети “Велика біда від маленької батарейки” 
    Описати на сайті школи про роботу над проектом
    Систематично проводити еко-хвилинки про шкідливість використаних елементів живлення серед школярів;
    Розробити декілька простих порад споживачам.

понеділок, 26 лютого 2018 р.

вівторок, 20 лютого 2018 р.

понеділок, 22 січня 2018 р.

З учнями 9 класу працюємо над проектом "Вироби для власних потреб"

Технологія виготовлення в’язаних виробів. Учні 9 класу обрали проекти "В'язання виробів ажурною в'язкою"


Прості візерунки дуже легко виконуються самостійно, без будь-якої допомоги. Для того щоб робити такі візерунки, досить просто знати, як вив’язувати базові петлі спицями – виворітну і лицьову. Саме завдяки цим петлям, ви зможете робити нескладні схеми виробу. З усіх простих візерунків, найпопулярнішим можна назвати платочную і панчішну в’язку.


Панчішна в’язка. Це найпоширеніший вид. Іноді його деякі називають – лицьова гладь. У деяких журналах така в’язка носить назву «джерсі». Для того щоб зробити таку в’язку, необхідно викликати у всіх особових рядах – лицьові петлі, а виворітні петлі у всіх виворітних. Якщо в’язання кругове, то тоді петлі кожного рядка робляться або виворітними, або лицьовими.


Нижче представлена схема в’язання даного візерунка:


набрати на початку роботи петлі, кількість яких дорівнює числу, яке ділиться на 4 і додати ще 2 кромочні.
1рядок. йде виворітнім, потім в’язання йде за такою схемою:
2рядок. одна лицьова, потім йде вже елемент зірочка: 2 петлі провязать як схрещену лицьову, далі петля знімається, накинути робочу нитку на спицю і зв’язати накид. Далі з цієї ж петельки зробити схрещену лицьову петельку.
3рядок. і всі інші непарні треба робити виворітними.
4рядок. спочатку йдуть три лицьові, потім елемент зірочка. Коли в ряді залишиться 3 петлі, то слід пров’язати їх лицьовими.
повторити з першого ряду всі в’язання.
робіть петлі трохи вільніше, ніж всі інші, тоді в’язання не буде стягуватися під час елемента зірочка


пʼятниця, 5 січня 2018 р.

З Різдвом Христовим

Веселої вам колядки!
Нехай з Різдвом Христовим розквітне для Вас кожен день, і нехай Віфлеємська зірка освітить Вам шлях до благополуччя і процвітання.
Хай Різдво змінить Ваші турботи на радість, а будні — на свято.

Перша українська купюра


Впізнаєте цю банкноту? Це – грошовий знак Української Народної Республіки. Першу українську купюру ввели у обіг рівно сто років тому. З цікавого, вона містила написи трьома мовами: українською, польською та мовою їдиш. Автором оформлення грошового знака був визначний український художник-графік Георгій Нарбут.
Власні гроші були дуже потрібні новоствореній державі. Центральна Рада розуміла це, тому зініціювала їхню розробку одразу після проголошення Третім універсалом створення Української Народної Республіки. Перед цим тривала довга дискусія – варто чи ні випускати в обіг нові грошові знаки. Група київських економістів наголошувала, що без золотого запасу зробити це неможливо. Створити його пропонували шляхом продажу селянам поміщицьких земель, врешті, обрали варіант секретаря земельних справ Бориса Мартоса. Він запропонував забезпечити гроші прибутками від державних монополій.
Тоді художник Георгій Нарбут приступив до оформлення купюри у сто карбованців. Він використав вишукані орнаменти в дусі українського бароко XVII—XVIII століть, декоративні шрифти та зображення тризуба. Банкноти друкували в одній з найкращих з тогочасних київських друкарень.
Після введення купюри в обіг майже одразу ж було зафіксовано випадки її фальшування. Через це та низку політичних причин Центральна Рада 1 березня 1918 року прийняла Закон «Про грошову одиницю, биття монети та друк державних кредитових білетів», яким було запроваджено нову грошову одиницю — гривню, яка поділялася на 100 шагів і дорівнювала 1/2 карбованця.
Формальне завершення формування структури системи українських грошових знаків відбулося 18 квітня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон «Про надання Міністрові фінансів права випустити розмінних марок». Гетьман Павло Скоропадський, прийшовши до влади у квітні 1918 року, зберіг систему номіналів: 1 гривня = 1/2 карбованця або 100 шагів та продовжив грошову реформу, але не закінчив через прихід до влади Директорії.
Наприкінці 1920 року більшовики заборонили обіг усіх українських грошей.

Планер асистента вчителя

 Плануючи свою діяльність на наступні роки, я прагну стати ще більш ефективним помічником для вчителя та учнів, сприяючи розвитку кожного уч...